מרק ירוק, או איך הכנתי מרק (כמעט) מהאוויר

1מאת: רוני לוין.

מכירים את הימים האלה, שחמש דקות אחרי שיצאתם מהמיטה, אתם מבינים שכדאי ואף רצוי לעשות אחורה פנה ולחזור לנמנם כי מהיום הזה, שום דבר טוב כבר לא יצא.

כן כן, אתם יודעים בדיוק על איזה ימים אני מדברת. ימים בהם מהבהב לכם במוח שלט ניאון ורוד ונוצץ עם המילים "למה יצאתי מהבית היום לעזאזל, למה?!".

אז באותו היום, כשהייתי סטודנטית עניה, החורף החליט שהוא מגיע לביקור וירד גשם זלעפות. מה זה זלעפות, מבול בלשון העם, מלווה בפירוטכניקה של ברקים ורעמים וטמפרטורות שמחייבות להצטייד במעיל ובמגפיים ובצעיף ואיפה לעזאזל המטרייה כשצריך אותה.

ובגלל שמרפי הוא, ובכן, מרפי, השעון לא צלצל, הקומקום סרב לפעול, האוטו לא התניע והאוטובוס לא הגיע בזמן וככה מצאתי את עצמי צועדת הליכה אולימפית מהירה ברחובות שטופי גשם וזעם נהגים, וכמובן, מאחרת למבחן.

אומללה ומסכנה, ובמצב צבירה שמדמה סמרטוט רצפה רטוב, ישבתי ובהיתי בטופס המבחן וכל מה שיכלתי לחשוב עליו היה – מרק. אני מקווה שאתם מסיקים מזה איזו מין סטודנטית הייתי. בכל אופן, לענייננו – רציתי מרק. איכשהו סחבתי את המבחן ואת היום וחזרתי הביתה ופתחתי את המקרר – והוא היה כמעט ריק. מרפי, זוכרים?? מרפי לא רצה לעזוב אותי באותו היום ואני רק. רציתי. מרק.

עכשיו, לכל בחורה יש את הגבולות שלה, ואצלי יש מגוון גבולות שונים ומשונים ואחד הראשיים בהם אומר – מרק לא מזמינים מטייק אווי. מרק מטייק אווי זה מקביל לנישול מידי מהמשפחה אם אחת הסבתות שלי תשמע על זה, ורק זה חסר לנו. מה עושים? או, אני שמחה ששאלתם. בואו ואספר לכם סוד – אחת הסיבות שמרק זה דבר כל כך נפלא, זה כי אפשר להכין מרק מכל דבר. וכשאני אומרת כל דבר, אני מתכוונת לכל דבר. הרי העיקרון של מרק אומר, שמרתיחים מצרכי מזון שונים במים רותחים, מוסיפים תבלינים ויש אוכל. ועם עיקרון כזה, בעצם – אין חוקים.

מה שיש ומה שמסתדר לכם בראש מבחינת טעמים, הולך! רואים, פשוט מאוד ובאמת שאין סיבה להזמין. אבל, כדאי להתכונן מראש לאפשרות – הריאלית מאוד – שיום אחד תרצו מרק והמקרר יהיה כמעט ריק ולא תרצו לצאת לעשות קניות בגשם, ולכן כדאי לדאוג שתמיד יהיו בבית כמה מצרכי בסיס הכרחיים ליצירת מרק טעים.

המצרכים האלו יכולים להשתנות לפי טעמכם כמובן, אבל כדאי לדאוג שתמיד יהיו בפריזר כמה שקיות של ירקות קפואים, בצל ושום קפואים (הקפידו לקנות את הקפואים ללא חומרים משמרים), תבלינים טריים שאתם אוהבים, לימון ואיזושהי קטנייה מובחרת. הקטניות המהירות ביותר לבישול הן עדשים כתומות, מאש ועדשים חומות, הן אינן דורשות השריה בכלל ולכן מתאימות בדיוק למצב חירום מרקי.

אז זה הסיפור, על היום הקר והרטוב ההוא, כשחזרתי הביתה, גירדתי שאריות ירקות מהמקרר ומהפריזר, ותוך פחות משעה, היה מרק, אני הייתי בפיג'מה והשקט חזר לבית.

השתמשו במתכון כבסיס – אלתרו לפי המלאי שיש לכם ולפי הטעם וההעדפות שלכם.

לא כדאי לוותר על הלימון הכבוש, הוא מוסיף איזשהו טוויסט ועומק לטעמים. אני מחזיקה קבוע קופסה במקרר – ניתן לקנות ברוב המעדניות והסופרים המובילים.

ירקות לא טריים הם מועמדים נפלאים לשמש כמרק – שימו לב כמובן שהם עדיין במצב אכיל.

המרק הזה אידיאלי כמרק חורף וכסגולה נגד שפעות ומחלות קור אחרות. השילוב של שום, ירקות ועלים ירוקים, כורכום, קינמון וכמון הוא שילוב חזק ועוצמתי נגד וירוסים, חיידקים, דלקות ופושעים אחרים. הערך הקלורי של המרק נמוך יחסית ואפשר לאכול ממנו כמה שרוצים.

מצרכים ואופן הכנה

רוני לוין

About רוני לוין

היי! אני רוני לוין, מגיעה מתחום הרפואה המשלימה ומנסה לשמור על אורח חיים מייצג ומאוזן, עם הרבה התאמות לעובדה שאני מאוד אוהבת לאכול (ולשמחתי גם לעשות פילאטיס). כיום כתיבה היא העיסוק, הפרנסה וההנאה העיקרית שלי. גרה במרכז תל אביב ומחפשת לעד את עוגת השוקולד המושלמת.